Köpek Eğitim Merkezi İstanbul | Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi

Köpek Eğitimi tüm köpekler için gerekli bir uygulamadır. Özellikle köpekli aileler artık şehir içlerinde yaşamaktadır. Köpeklerin, ailelerinin ve diğer insanların sosyal yaşamlarını olumsuz etkilememek adına köpek eğitimi alması gerekir.

Köpeklerimizin davranışları, hareketleri ve onlarla vakit geçirmek bizim sosyal yaşamımızda ki tüm stresimizi alıyor sizlerde böyle hissediyorsanız iyi bir evcil hayvan sahibisiniz. Köpek Eğitimi köpeklerin sosyal yaşamlarımıza doğru ayak uydurabilmeleri için çok önemlidir.

İstanbul Köpek Eğitimi tesisi olarak köpek eğitimleri konusunda bizimle İletişim geçerek tüm gerekli bilgileri alabilir ve istiyorsanız köpeğinizi köpek eğitimi için bize teslim edebiliriniz.
Pet Okulu; Köpek Eğitimleri
Köpek Eğitimi Neden Gereklidir?

Köpek eğitimi yeni köpek sahibi olan insanlar için ilk başlarda çok gerekli gelmemektedir ancak zamanla köpeklerin kendilerini anlamadığını fark ederek köpek eğitimi satın almak için araştırma yapmaktadırlar. Köpek eğitimi konusunda erteleme ve gerekli zamanda eğitimi almayan köpek sahiplerinin köpeklerini bırakmak onlardan ayrılmak zorunda olduğu biliniyor köpeklerinden ayrılmak istemeyen insanların mutlaka köpek eğitimi almaları gerekir bu onların sorumluluğudur.

Köpek eğitimi konusunda insanların pek fazla fikri olmamakla birlikte köpeklere kolayca eğitim verebileceğini zanneden insanlarla da sık sık karşılaşmaktayız. Bu insanlar internette köpek eğitimi nasıl verilir? Şeklinde arama yapıp sorularına cevap alınca köpek eğitimini başarılı bir şekilde çözeceklerini düşünmektedirler. Ancak işin içine girince olayın çok farklı olduğunu anlamaktadırlar. Köpeklerin her biri farklı bir karaktere ve beklentiye sahip olduğu için köpeklerle iletişimini geliştirmemiş insanlar tam anlamıyla başarılı bir şekilde köpek eğitimi veremezler. İstanbul köpek eğitimi firması olarak bugüne kadar onlarca ırka 1600’ün üzerinde köpeğe köpek eğitimi verdik. Verdiğimiz köpek eğitimi hizmetleri sonucunda elde ettiğimiz başarılarla birlikte günden güne kendimizi de hızla geliştirdik. İstanbul’da yer alan köpek eğitim merkezimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilir ya da tesisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Köpek Eğitimi Nasıl Uygulanmalıdır?

Köpekler aslında her daim sahiplerini sevindirmek ve mutlu etmek isterler, işten eve döndüğünüzde sizi özlediğini yaptığı oyunlarla belli edecek olan köpeklerimizin biz köpek sahiplerini üzmek gibi bir niyetlerinin asla olmadığını bilmelisiniz. Köpek eğitimleri köpeklere asla şiddet ve sert davranışlar içinde bulunmamalıyız böyle durumlar da köpeklerimizin olumsuz davranışlar içine girebilmesiyle sonuçlanabilir. Köpek eğitimlerinde köpeklerimize saygılı, sevgi dolu ve disiplinli bir tavır içinde davranmalıyız. Pozitif köpek eğitim biçimi günümüzün en popüler ve en doğru bilinen köpek eğitimi türüdür. Bu eğitim şeklinde köpeğimize şefkat ve sevgi ile yaklaşıp ona ödüller vererek gerçekleştirilir. Ödül sistemi köpek eğitimlerinde gelinen en güzel nokta eski cezalandırma sistemlerine göre köpek ve eğiti arasında nefret durumu oluşmuyor köpekle eğitici arasında sevgi daha da kuvvetleniyor.

Köpek Eğitimi Neden Önemlidir?

Pek çok köpek sahibi köpeklerinin ne zaman ve nasıl köpek eğitimi almasını gerektiğini bilmemektedir. Bunun en büyük nedeni köpek üreticileri köpekler hakkında geniş bilgilere sahip olmamasıdır. Özellikle amatör köpek üreticileri köpeklerini sahiplenen insanlara köpek eğitimi hakkında ayrıntılı bilgi verememektedir. Köpekler insan yaşamına adapte olmak için en uygun hayvanlardır ama içgüdüleri onları her zaman insanlar için aykırı olan hareketlere itmektedir. Örnek verecek olursak köpek eğitimi almamış olan bir köpeğin koltuk takımınızı kemirmemesi gerektiğini bilmiyor olduğu için muhtemelen koltuk takımınızı kemirecektir. Ancak köpek eğitimi alan köpekler kemirme olayının yanlış olduğunu sadece sahibinin izin verdiği ürünleri kemirebileceğini bilmektedir. Köpek eğitimi konusunda ayrıntılı bilgi almak ve destek almak için iletişime geçmenizi öneriyoruz.

İstanbul Köpek Eğitimi

İstanbul günümüzde itibari ile 16 milyon gibi büyük bir nüfusa sahiptir. Kayıtsız nüfusla birlikte 16 milyonu aşan bir nüfus olduğunu düşünülüyor. Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul devamlı olarak büyümektedir. İnsanlar bu şehirde git gide daha fazla yalnızlaştığı için pek çoğu hayatlarına neşe katsın diye evcil hayvanlar sahiplenmektedir. Köpekler İstanbul’da en fazla sahiplenilen hayvanların başında gelmektedir. Bizim gibi köpek eğitimi tesisleri ise İstanbul’un köpek eğitimi konusunda olan ihtiyacını tam anlamı ile karşılamak için devamlı çalışmaktadır. İstanbul köpek eğitimi merkezi olarak köpeklerin tüm eğitimlerini profesyonel olarak sunuyoruz ayrıca köpek eğitimi konusunda hizmet sunduğumuz köpeklerimizin sahiplerine de köpek bakımı hakkında önemli bilgiler veriyoruz. Bu şekilde köpeklerin ve köpek sahiplerinin mutlu bir yaşam sürebilmelerine yardımcı oluyoruz. İstanbul köpek eğitimi firması olarak hizmetlerimizden faydalanmak ve bilgi almak için iletişim kurmanızı öneriyoruz.

Tuvalet Eğitimi

Köpeklerde tuvalet eğitimi bazı ırklarda kolay bir süreç olsa da bazı ırklar tüm süreçte inatçılık gibi zorluklar ortaya çıkartabilirler. Tüm tuvalet eğitimi süreci boyunca sevgi ve saygıyı kaybetmeden sabırlı bir şekilde ilerlemek en önemli husustur. Çünkü köpeğimizle aramızda ki güven hiçbir zaman sarsılmamalıdır. Eğer şiddet, hakaret ve bağırma gibi yollara başvurursanız köpek size karşı güven duygusunu kaybedebilir hatta hayatları boyunca korkak köpekler olmalarına neden olabilirsiniz. Köpek tuvalet eğitimi sırasında köpek pek çok kez yanlış yerlere tuvalet yapabilir ama bu onun iç güdü dürtüleri yüzünden olan bir durum olduğundan ona kızmanız asla adaletli olamayacaktır ancak sabırlı olursanız başarılı bir tuvalet eğitimi ile köpek tüm tuvalet alışkanlığını zamanla değiştirecektir. Köpek tuvalet eğitimini sizin verebilmeniz için köpeklerin dilini biliyor olmanız gerekir. Aksi durumlarda köpek eğitim almak yerine daha fazla kötü alışkanlık edinebilir. Bu konuda profesyonel destek almanız en doğru olanı olacaktır. Ortalama olarak 10-15 sene sizinle yaşayacak minik dostunuzun psikolojisi ve gelişimi için mutlaka profesyonel köpek eğitimi firmalarıyla çalışmanızı öneririz.

Yavru Köpek Eğitimi

Hayvanları seven tüm insanlar köpek beslemeyi hayal etmektedir. Köpek eğitimi söz konusu olunca insanlar bu sürecin gereksiz olduğunu düşünerek yavruyken sahiplendikleri köpeklerinin yanlış davranışlarının ilerde kendi kendine düzeleceğini ummaktadır. Ancak ileri dönemde işlerin böyle yürümediği anlayınca yetişkin olan köpeklerde köpek eğitimi daha zorlu olduğu için pişmanlık duymaktadırlar. Bu noktada ilk kez köpek sahibi olanların yavru köpek eğitimi ile alakalı bilgilendirilmeleri çok önemlidir. Çünkü köpeklerde yavruluk dönemi en iyi köpek eğitimi dönemidir.

Can dostlarımız hayatımıza girer girmez eğitim almalıdır. İnsan hayatına ne kadar erken entegre olmaya başlarlarsa sonuç daha iyi alınır. Yavru köpek eğitimi, köpek annesinden ayrıldığı anda başlamalıdır. Liderlik ve otorite her zaman köpek sahibinde olmalıdır. Bazı ırklar daha yavru haldeyken liderlik düşkünü olabilirler. Bu noktada kendinize uygun ırklar beslemeniz en doğrusu olacaktır. Eğer köpeğinize karşı pasif olursanız köpekle aranızda pek çok sorun yaşanabilir. Yavru köpek eğitimi ile alakalı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Temel İtaat Eğitimi

Evcil köpeklerin ailesi ile mutlu ve huzurlu bir biçimde yaşaması için temel itaat eğitimi almaları gerekir. Temel itaat eğitiminde köpeğe pek çok komut öğretilir bunun yanında eğer köpeğin önceden edindiği olumsuz davranışlar varsa bu davranışlar köpekten arındırılır. Bu eğitim biçiminde öğretilen komutlar ise; Takip Komutu (Sol tarafınızda çekiştirmeden yürür) Otur Komutu, Otur Bekle Komutu, Yat Bekle Komutu, Yat Komutu, Hayır Komutu, Aferin Komutu, Gel Komutu gibi komutlar öğretilir. Temel itaat eğitimi ile alakalı daha net bilgi almak ya da talepte bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Temel İtaat Eğitimine Ne Zaman Başlanmalıdır?

İlk defa köpek sahibi olanlar genelde insanlara ya da arama motorlarına köpek itaat eğitimi ne zaman başlamalıdır şeklinde sorular sormaktadır. Köpek temel itaat eğitimi uzman köpek eğitmenlerine göre 3. Aydan itibaren başlamalıdır ve en geç 9. Aya kadar eğitime mutlaka başlanmış olmalıdır. Ancak bu demek değil ki yetişkin köpekler itaat eğitimi alamaz. Köpekler her dönemde eğitim alabilir ama daha verimli ve daha etkili bir eğitim için mutlaka erken dönem eğitimler göz önünde bulundurulmalıdır.

Özellikle Alabai, Kangal, Rottweiler, Cane Corsa, Mastif, Chow Chow, Husky, Samoyed gibi inatçı ve güçlü köpek ırklarının 3 aylık dönemi doldurduğun itaat eğitimlerine başlamasını öneriyoruz. Köpek yetişkin olmaya başladıkça itaat eğitimleri daha zor bir hal alacaktır. Bundan dolayı büyük ve inatçı ırkların erken dönemlerde eğitim alması çok önemlidir. Bu küçük dönemlerde profesyonel bir şekilde eğitim almazlarsa eğer ilerde kontrol etmek daha zor olabilir. Temel itaat eğitiminde köpeğinizle aranızda ki saygıyı asla kaybetmeyin ona güvende olduğunu hissettirin ve yaşamının gelecek dönemlerinde uyması gereken kuralları daha erken dönemlerde hissettirin. Sık sık ödüllendirmeyi unutmayın.

İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitimi komut bakımından teme itaat eğitiminden farklı değildir. Ancak bu sefer tüm komutlar ve eğitim tasmasız olarak verilir. Bu eğitime başlamadan önce köpeğin bir önce ki aşama olan temel itaat eğitiminden başarılı bir şekilde ayrılmış olması gerekir. Eğer bu şartlar sağlanmıyorsa köpek ileri itaat eğitimi alamaz. İstanbul köpek eğitimi firması olarak köpek sahiplerine her zaman önerimi köpek eğitimlerinde her zaman profesyonel firmaları tercih etmeleri yönünde olmaktadır. Çünkü amatör insanlar eğitim vermek yerine köpeklere yanlış davranışlar kazandırmaktadırlar ve bu davranışları değiştirmek sıfırdan eğitim vermekten çok daha zor olmaktadır. İleri itaat eğitimi ile birlikte köpek üzerinde ki kontörlümüz %100 olacak ve park, bahçe, sokak ve ev içerisinde köpek sürekli sizin sözünüzü dinleyecek. İtaat eğitimi almayan köpekler sosyal ortamlarda herkes için bir tehdit oluşturur. Ve sorumluluk direk olarak sahipte olduğu için köpek sahibi için oldukça büyük risktir.

İstanbul'da yer alan köpek eğitimi firmamız hakkında bilgi almak ya da talepte bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz

İLETİŞİM