Köpek Tuvalet Eğitimi | İstanbul Köpek Eğitimi

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Köpek eğitimleri bazen ırklar veya köpeğin karakteri yüzünden zorlu olabilir ancak köpek eğitimleri sevgi, sabır ve disiplinle uygulanırsa başarı mutlaka gelecektir. Köpek eğitimleri söz konusu olunca genelde insanların aklına köpek tuvalet eğitimi gelmektedir. Köpek tuvalet eğitimi zorlu bir eğitim süreci gerektirebilir bu süreç boyunca iyi bir gözlemci iyi bir ebeveyn olmaya özen göstermelisiniz aksi halde köpeğinizle aranızdaki güven duygusu yok olabilir. Köpek tuvalet eğitimi uygulanırken sevgi, disiplin ve süreklilik esas alınmalıdır. Şunu unutmamalısınız ki köpeklerin algısı bizimkinden farklı olduğu için köpek tuvalet eğitimleri boyunca köpeğinize karşı sevgi dolu ve sabırlı olmanız önemlidir.
İstanbul Köpek Tuvalet Eğitimi

İstanbul’da köpek tuvalet eğitimi konusunda destek alabileceğiniz bir firma olarak bugüne kadar pek çok evcil hayvan sahibine köpek tuvalet eğitimi desteği verdik ve genelde memnuniyet oranımız %100’e oranına yakın. İstanbul Beykoz’da bulunan köpek eğitim ve köpek oteli olarak hizmet veriyoruz köpek sahiplerinin yaşadığımız metropol içinde karşılaşabilecekleri sorunları analiz ediyor ve ona göre hizmetler sağlıyoruz. Aslında hedeflerimiz sadece ticari değil aynı zamanda bilinçli köpek sahipleri olması için köpek sahiplerini köpekler hakkında daha bilgili bir hale getirmeyi hedefliyoruz.
Tuvalet Eğitimine Ne Zaman Başlamalıyım?

Köpeğinize tuvalet eğitimini ne zaman vermeniz gerektiği konusunda pek fazla fikriniz yok ve her kafadan farklı bir sesin çıkması canınızı sıkıyor olabilir. Bizlerde ilk köpeklerimize sahip olduğumuzda ve bu kadar bilgi sahibi olmadığımız zamanlar sizin yaşadığınız problemleri yaşadık ama sonradan fark ettik ki köpeklerde de insanlarda olduğu gibi eğitimin yaşı yok köpeğiniz anne sütünü tam anlamıyla alıp yanınıza geldiği andan itibaren artık yeni ailesi sizsiniz. Ve ona yaşamınıza ayak uydurabilmesi için yavaş yavaş eğitimler vermelisiniz. Bu eğitimlere başlamadan önce direkt olarak bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.
Köpek Tuvalet Eğitimi

Köpek tuvalet eğitimi için daha önceden belirlediğiniz köpek yaşam alanının tüm zeminini gazete ile kaplayın ve yemeklerden sonra bu alanla kalmasını sağlayın tuvalet ihtiyacı yemekten 15-30 dakika arası gerçekleşir. Tuvaletini yaptıktan sonra kakasını temizleyin ancak üzerine yapmak için seçtiği gazeteyi aynen yerine koyun. Sonra ki birkaç gün aynı şekilde devam edin ve sürekli aynı noktaya tuvalet yapmaya alıştıktan sonra yavaş yavaş zeminde ki gazete kağıtlarını azaltın bu süreç birkaç haftayı alabileceği gibi bazı köpeklerde birkaç aya yayılabilir. Köpek tuvalet eğitiminde önemli olan sabır ve sevgidir koltuğunuzun üzerinde tuvaletini yapmış olsa bile ona bağırmayın zamanla nereye tuvalet yapması gerektiğini öğrenecektir ama sizin ona uyguladığınız psikolojik şiddeti asla unutmayacaktır.

Köpeklerde Tuvalet Eğitimine Ne Zaman Başlanılmalıdır?

Köpek eğitimleri köpeklerimize her yaşta uygulanabilir ancak çok küçük sayılacak dönemlerde olan köpeklere uygulanan eğitimlerin çok fazla verimli olduğu söylenemez. Köpek eğitimlerinin genel olarak 5 ila 6. aydan sonra uygulanması tercih edilir. Köpeklerde tuvalet eğitimi insanların en çok önem verdiği köpek eğitimidir, çünkü hiç bir hayvan sahibi köpeklerinin evlerinin en özel noktasında tuvalet yapmalarını istemeyecektir. Köpek tuvalet eğitimi için en uygun dönem diğer tüm eğitimlerde olduğu gibi 5. aydan sonra ki dönem olacaktır. Çünkü 5 aylıktan daha küçük olan köpeklerin idrar torbaları çok küçük olduğu için ayarsız bir şekilde tuvalet yapacaklardır. Bu süreçte köpeklerinizi iyi bir şekilde gözlemlemenizi öneriyoruz.

İstanbul Köpek Eğitimi tesisi olarak köpek eğitimleri konusunda bizimle İletişim geçerek tüm gerekli bilgileri alabilir ve istiyorsanız köpeğinizi köpek eğitimi için bize teslim edebiliriniz.

İLETİŞİM