Temel İtaat Eğitimi | İstanbul Köpek Eğitimi

Temel İtaat Eğitimi

Temel İtaat Eğitimi

Köpeklere uygulanan temel itaat eğitimi köpeklerin komutlara alışması için uygulanan bir eğitimdir. Hayvan sahipleri için temel sorumluluklar arasında olan bu eğitim süreci sonunda köpek ve köpek sahibi arasında güçlü bir iletişim oluşması sağlanır. Bu eğitim ile köpeğinizle gezintiye çıkmak, sosyal ortamlara girmek ve diğer köpeklerle bir araya gelebilmek oldukça kolaylaşır. Temel itaat eğitimi özellikle köpek sahipleri için çok önemlidir.

Temel İtaat Eğitimi Neden Önemlidir

İstanbul’da köpek tuvalet eğitimi konusunda destek alabileceğiniz bir firma olarak bugüne kadar pek çok evcil hayvan sahibine köpek tuvalet eğitimi desteği verdik ve genelde memnuniyet oranımız %100’e oranına yakın. İstanbul Beykoz’da bulunan köpek eğitim ve köpek oteli olarak hizmet veriyoruz köpek sahiplerinin yaşadığımız metropol içinde karşılaşabilecekleri sorunları analiz ediyor ve ona göre hizmetler sağlıyoruz. Aslında hedeflerimiz sadece ticari değil aynı zamanda bilinçli köpek sahipleri olması için köpek sahiplerini köpekler hakkında daha bilgili bir hale getirmeyi hedefliyoruz.

İşin özüne bakacak olursak eğer temelde köpek temel itaat eğitimi otur, yat, otur bekle, yat bekle, takip ve hayır komutlarını öğretmek için verilir. Tüm bu komutlar daha sağlıklı bir köpek – sahip ilişkisi için çok gereklidir. Örnek verecek olursak eğer köpek takip komutu sayesinde köpeklerinize siz ayak uydurmak yerine köpekleriniz size ayak uyduracak park ve bahçe yürüyüşlerinde onların sağa sola tasmalarını çekiştirmesini engellemiş olacaksınız. Köpeğinize otur komutu verdiğinizde oturması sizin işiniz olduğunda veya dikkatiniz köpeğinizde değilken köpeğin kaybolmasını ve kaçmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca akıllı ve söz dinleyen köpeklerin inşaları etkileyeceğini de söylemeden geçmeyelim. Pek çok köpek sahibi köpeğine sözünü dinletemezken sizin komutlarınıza köpeğinizin cevap veriyor olması bir hayli dikkat çekecektir.

Daha önce sık sık bahsettiğimiz gibi köpeklerin düşünce yapısı bizimkinden çok farklıdır ve az gelişmiştir aslında işin özünde köpekler sahiplerini mutlu etmek isteyen canlılardır ama bunu nasıl yapacakları konusunda en ufak fikirleri yoktur. Köpek Temel İtaat eğitimi ile köpeklerin düşünce yapılarına müdahale edilerek onlara sahiplerinin onlardan ne istediğini öğretiyoruz. Ve köpeklerinde bu durumdan mutlu olduğunuzu bilmenizi isteriz.
Temel İtaat Eğitimi Faydaları

Köpek sahibiyseniz köpeğinizle mutlu bir yaşam sürmek istediğinize eminiz. Bunun için temel itaat eğitimi çok önemlidir.

  • Temel itaat eğitimi sayesinde köpeğinizin hayatınızda oluşturabileceği tüm sorunları kısa yoldan engellemiş olursunuz. Hayatınızı rahata erdirecek olan temel itaat eğitimiyle köpeğiniz yanlışı ve doğruyu anlayabilecek.
  • Köpek eğitimi aslında sizin için iyi olduğu kadar köpekler içinde çok mutlu edicidir. köpeklerde sizlerde ödülünüzü almış olacaksınız.
  • Artık korkmadan köpeğinizi gittiğinizde her yere götürebieceksiniz çünkü sizin sözünüzden asla çıkmayacaktır.
  • Temel itaat eğitiminden sonra köpeğiniz artık daha fazla günvende olacaktır. Artık zararlı ve yanlış davranışlar karşısında sadece bir komutunuz yeterli olacaktır.
  • Köpeğiniz ile aranızda karşılıklı olarak güven ve sevgi oranı artacaktır. Zamanla köpeğiniz yanlış olanı öğrenecek ve tekrarlamayacaktır.
  • Park ve bahçe gezintilerinde yada öylesine dışarı çıktığınızda onu serbest bırakabileceksiniz çünkü bir komutunuzla yanınıza gelecektir.Köpekler İçin Temel İtaat Eğitiminin Önemi

Temel itaat eğitimi tüm evcil köpekler için çok önemlidir bunun yanında köpek sahipleri içinde büyük önem arz etmektedir. Bir heyecan ile hayatlarımıza katılan köpeklerimiz hayatlarımıza adapte olmadığı takdirde sahipleri tarafından barınak ya da ormanlara terk edilmektedir. Temel itaat eğitimi bu nokta da çok önemli bir hal almaktadır. Çünkü köpekler üzerinde kontrolümüzü artıran ve köpeklerin bize göre farklı olan algılarını kontrol etmemizi sağlamaktadır. Temel itaat eğitimi konusunda ayrıntılı olarak bilgi almak için bizimle iletişim kurmanızı öneriyoruz.

Köpekler insanlar için hayvanlar arasında en iyi dostların başında gelmektedir. Ancak onları en iyi dostumuz haline getirmek için çaba sarf etmemiz gerekir. Bu çabalardan biri öncelik ile temel itaat eğitimidir. Devamında ise ileri itaat eğitimi gibi daha kapsamlı bir eğitim gelmektedir. Temel itaat eğitimi konusunda ayrıntılı olarak bilgi almak için bizimle iletişim kurmanızı öneriyoruz.

Daha önce ele aldığımız İleri İtaat Eğitimi yazılarını okumanızı öneriyoruz ayrıca köpek eğitimi konusunda destek almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

İLETİŞİM