Yavru Köpek Eğitimi | İstanbul Köpek Eğitimi

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru Köpek Eğitimi

Yavru köpek sahipleri köpek eğitimi için köpeklerinin biraz büyümesinin daha doğru olabileceğini düşünmektedir. Ancak doğru olan köpeğin eve girdiği andan itibaren eğitime tabii tutulması en doğru olandır. Disiplin ve kurallar her zaman var olmalıdır ancak tabi ki köpek daha 1 aylık iken kuralları anlayamayacaktır. Köpek evinize geldiğinde eğer anne sütü almayı tamamladığı dönemde ise kuralları tam olmasa dahi yavaş yavaş uygulamalısınız. Unutmayın ki “ağaç yaş iken eğilir”.

Yavru köpek eve geldiği andan itibaren kendisine liderlik yapacak birine ihtiyaç duyar. Köpeğinize iyi ve kötüyü öğretecek olan lider siz olmalısınız. Ortalama olarak ömrü 13-15 yıl arasında olacak olan köpeğinizle sağlıklı bir beraberlik ve güzel bir ömür geçirmek için yavru köpek eğitimi konusunda bilgi sahibi olmak sizin sorumluluğunuz.

1.Hafta Yavru Köpek Eğitimi Programı

Yavru köpek eğitiminde birinci haftada öncelik olarak köpeğimiz ortama alıştırılır. Aynı zamanda diğer öğrenciler ile birlikte vakit geçirmesi sağlanır bu sayede bu dönemdeler de olan köpekler için sosyalleşme gibi önemli bir konuda gerçekleştirilmiş olur. Köpek eğiticisi yavru köpek eğitimi öncesi köpeğinizin karakterini anlamaya çalışır birlikte vakit geçirirler. Köpeğin günlük hayatta gerçekleştirdiği sorun olabilecek olan tüm hareketler gözlemlenir.

Popüler Yazı => Köpek Tuvalet Eğitimi

2.Hafta Yavru Köpek Eğitimi Programı

İlk hafta dolduktan sonra yavru köpeğimizin ortama adaptasyonu sağlanmış olur. İkinci haftaya geçince ise yavru köpek eğitimi tam olarak başlar. Öncelik olarak takip komutu, otur komutu, yat komutu gibi komutların temeli bu hafta atılmaya başlanır. Yavru köpeğimizin yanlış bulunan davranışlarının ise çözümleri yavaş yavaş uygulanmaya başlanır.

3.Hafta Yavru Köpek Eğitimi Programı

Üçüncü haftanın içerisine girdiğimizde otur ve yat bekle komutları tam anlamı ile köpeğimize öğretilir. Bu süreçte öğrendiği tüm komutlardan emin olmak adına sürekli tekrarlar gerçekleştirilir. Yavru köpek eğitiminde en önemli faktör sürekli olarak tekrar yapılması olacaktır. Aynı zaman köpeklerimizin öğrendiği komutları isteyerek yapıyor olması için ona ödüller sunmayı da asla ihmal etmeyiz. Üçüncü haftanın içinde köpeğimizin sorunlu davranışlarından arındırılması sağlanır.

4.Hafta Yavru Köpek Eğitimi Programı

Yavru köpek eğitiminde 4. Hafta içinde köpeğimizin tüm öğrendiği davranışların tekrarı yapılır. Köpeğin sosyal yaşamınıza geri dönmesinden önce bir takım testler uygulanır. Bu haftanın sonunda köpeğimiz sahibine teslim edilecektir, teslim edilmeden önce köpek sahibi köpek eğitimi tesisimize gelerek komutları köpek üzerinde deneyerek eğitim sürecinin durumu gözlemlenir.

Yavru Köpek Eğitimi

Her köpek sever bir gün hayatını tatlı küçük bir yavru köpek ile paylaşmak ister. Ancak pek çok köpek sever köpekleri sevdiği oranda köpek eğitimi bilgisine sahip olmadığı için süreç boyunca türlü zorluklarla karşılaşırlar. İşin doğrusu ise minik patilere sahip olan yavru köpeğimizin eve girdiği andan itibaren eğitime ve kurallara uygun davranması gerekir. Ve en kısa sürede bizim gibi profesyonel olarak köpek eğitimi sunan köpek eğitimi tesislerinden yavru köpek eğitimi konusunda destek alınmalıdır.

Ortalama olarak 15 yıl hayatınızda olan minik dostumuzun sosyal ortamlarda yaptığı tüm davranışlar sizin sorumluluğunuzdadır. Bundan dolayı köpek eğitimi gibi önemli bir konuyu asla ertelememelisiniz. Köpeklerimizin yaşamları boyunca liderleri olmalı ve onlara doğruyu, yanlışı siz göstermelisiniz. Eğer bir kere bile olsun liderliği ona bırakırsanız devamlı olarak sizden liderliği geri almak için size rakiplik yapacaktır.


Yavru köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır?

Her ırkta bu durum değişiklik göstermektedir. Köpeğimizin karakterine bağlı olarak 5 ila 6. Aydan sonra yavru köpek eğitimi tam anlamıyla uygulanabilir olabilir. Ama bazı ırklarda bu durum daha erken dönemlere kadar inebilir. Köpek eğitimlerinde elinizi ne kadar çabuk tutarsanız o kadar daha fazla verim alabileceğinizi asla unutmayın. Eğer köpek eğitimi konusunda bilgi almak veya destek almak istiyorsanız mutlaka iletişime geçin.

İLETİŞİM